שיעול מוגזם אצל ילדים

שיעול הוא רפלקס כי כוחות האוויר והפרשות מן הריאות, עוזר לשמור על דרכי הנשימה ברור. שיעול חריף, שבו ילדים מקבלים לעתים קרובות כאשר יש להם הצטננות, בדרך כלל נמשך שבועיים עד שלושה שבועות. שיעול כרוני בדרך כלל נמשך זמן רב יותר ויכול להיגרם על ידי גורמים אחרים, כולל אסטמה, אלרגיות ו croup. טיפול בשיעול מוגזם אצל ילדים תלוי בסיבה.

שיעול מ Croup

Croup הוא נפיחות סביב מיתרי הקול, והוא בדרך כלל תוצאה של וירוס. השיעול הקשור croup הוא בדרך כלל שיעול “barky”. על פי אתר הילדים Nemours Foundation KidsHealth, ילדים בגילאי 3 עד 5 סובלים מהסיכון הגדול ביותר לקרופ, משום שדרכי הנשימה שלהם קטנות וקשת הנשימה שלהם צרה. CROP הוא בדרך כלל גרוע יותר בלילה ולעתים קרובות נמשך כשבוע. זה מטופל לעתים קרובות בבית, אבל במקרים חמורים, עשויים לדרוש אשפוז.

שיעול מדבק

שיעול או שעלת, הוא זיהום חיידקי של דרכי הנשימה. זה מדבק מאוד, והוא חמור ביותר אצל תינוקות מתחת לגיל 1. שיעול Whooping מתרחשת כאשר הילד יש שיעול בלתי נשלט בלי לנשום בין שיעול. הנשימה העמוקה שנלקחה בסוף הכישוף משמיעה צליל “ולא”. הילד עלול לחוש לחשים, או שיעול מוגזם כל כך שהוא עלול להקיא. לדברי MedlinePlus, שעלת שכיחה פחות כיום בשל החיסונים הזמינים.

שיעול משותף

אם הילד שלך יש הצטננות, זה נפוץ יש שיעול גם כן. שיעול מוגזם יכול להיות מופעל בלילה כי הסינוסים לנקז את הגרון של הילד בזמן שהיא ישנה. ביום, שיעול מעורר יכול להיות irritants בבית, כגון חיות מחמד או עשן. אם הילד הוא overactive, זה יכול לגרום לחשים מוגזמת מוגזמת. לפעמים, הילד עלול להשתעל כל כך קשה שהיא תקיא. זה לא בהכרח סיבה לדאגה, אלא אם כן ההקאה נמשכת.

מתי להתקשר לרופא?

שיעול מוגזם אצל ילדים ניתן לטפל בבית במקרים רבים. יש לקרוא לרופא, עם זאת, אם הילד שלך מתקשה לנשום, מדגים נשימה כי הוא מהיר יותר מאשר נורמלי או יש צבע כחלחל על השפתיים או העור. ילד עם חום גבוה, או ילד צעיר מגיל 3 חודשים שיש לו חום בכלל, צריך לראות אצל רופא. שיעול צחוקים אצל תינוקות בני 3 חודשים או צעירים יותר או שיעול מעלה דם הוא סימן אזהרה נוסף לכך שהטיפול הרפואי נחוץ. תמיד להתקשר לרופא אם השיעול נמשך יותר משלושה שבועות.

טיפול בבית

על פי KidsHealth, כמה דברים שאתה יכול לעשות בבית כדי לעזור להקל על אי הנוחות של הילד שלך כוללים באמצעות אדים מגניב אדים בחדר השינה. עבור croup, לעשות חדר “קיטור” בחדר האמבטיה על ידי הפעלת מים חמים במקלחת, ולאחר מכן לשבת עם הילד שלך במשך 15 עד 20 דקות. מגישים משקאות מגניבים כגון מיץ או מים כדי לעזור להרגיע כאב גרון משיעול מוגזם.