שטף את האוזניים

הצטברות של שעווה עשויה לעיתים להסתיים באוזניים, במיוחד אם זו בעיה חוזרת. שעווה היא מטרד נפוץ אשר כמה אנשים לנצל את האוזן סומק כדי לקבל הקלה. עם זאת, עליך לטפל הסרת שעווה, כמו שעווה הוא חומר המיוצר באופן טבעי, כי בדרך כלל משחק תפקיד חשוב בהגנה על האוזן שלך. בעיות שעווה הם הטובים ביותר לטפל על ידי רופא כדי להפחית את הסיכוי לפגיעה תעלת האוזן ועור התוף.

גורם ל

שעוות האוזניים מעילים את תעלת האוזן החיצונית כדי להגן על עור התוף מפני חיידקים וזיהומים. רוב משחות האוזניים על משלו, המאפשר להסרה מדי פעם קל עם צמר גפן. משאבים מ Aetna InteliHealth לייעץ נגד overusing טכניקות הסרת שעווה, כפי שאתה יכול לגרום לבעיות נוספות על ידי דחיפת שעווה האוזן עמוק לתוך התעלה שלך. ניקוי יתר של האוזניים מוביל בדרך כלל שעווה מקבל דחף למטה ולהיות לכודים עמוק לתוך התעלה.

פוּנקצִיָה

במקרים מסוימים, כמות מופרזת של שעווה הצטברות תעלת האוזן מצדיק סומק. InteliHealth מציין שזה לא מומלץ להשתמש במים לבד בבית כחלק משטף האוזן, כמו זה יכול להוביל לזיהום אם ביצע בצורה לא נכונה. רופא הוא המועמד הטוב ביותר לשטוף את האוזניים. עם זאת, אם הצטברות אוזניים היא בעיה חוזרת, הוא עשוי לתת לך טיפים לבצע את השטיפה בעצמך.

תהליך

סומק באוזן משתמש במים חמים, טפטפת תרופות, מזרק נורה ומרכך שעווה. כמה מרכך שעווה over-the-counter כוללים שמן תינוקות ושמן מינרלי. הרופא שלך ישמור על האוזן שלך כלפי מעלה כשהוא מציב כמה טיפות של שמן או מים לתוך האוזן. לאחר חמש דקות, השעווה תתרוקן החוצה כאשר אתה להטות את הראש בצד. במקרים חמורים יותר, הרופא שלך יניקה את השעווה המרוככת בעזרת מזרק.

שיקולים

מניעת שעווה האוזן יכול למנוע ממך צורך סומק באוזן מאוחר יותר. אם אתה לא מעל לנקות את האוזניים שלך שעווה היא עדיין בעיה, טיפולים זמינים כדי למנוע הצטברות האוזן. לדברי MayoClinic.com, טיפולים כאלה כוללים תרופות ירידה באוזן והם משמשים כל אחד עד חודשיים. אין להשתמש בתרופות האוזן לעתים קרובות יותר, אלא אם כן הרופא ממליץ על זה, אחרת עלול לגרום לגירוי.

אַזהָרָה

שטיפות לא מומלצות בדרך כלל לתינוקות ולילדים צעירים. ילדים בגיל זה רגישים יותר לזיהומים באוזן מפני גלי מים, כמו תעלות האוזן שלהם קטנים יותר. במקום זאת, רופא ילדים יכול להסיר שעווה משומשת עם מכשיר curette. התקשר לרופא שלך מיד אם פריקה צהובה או דמים מנקז מתוך האוזן שלך, כמו זה יכול להיות סימן למגוון רחב של בעיות, כולל פגיעה בראש, אובייקט לכוד, זיהום, אקזמה או סרטן.