שחזור שיער ללא ניתוח

כתמים קירחים או שיער דליל על הקרקפת שלך יכול לגרום לך מודע על המראה שלך. בעוד השתלת שיער יכול להיות שיטה יעילה של שחזור שיער, אפשרויות אחרות לשיקום שיער קיימים עבור אנשים שאינם רוצים לעבור ניתוח. הרופא שלך יכול לעזור לך לקבוע איזה ניתוח לא ניתוחי בשיטה לא מתאים לך.

זיהוי

הסוג הנפוץ ביותר של נשירת שיער מתרחשת עקב andopetic alopecia, מצב זה משפיע על כשליש גברים ונשים, על פי MayoClinic.com. נקרא גם התקרחות זכר או נקבה, androgenetic alopecia גורם נסוג השיער ואת התקרחות על הכתר אצל גברים ושיער דליל אצל נשים. גורמים אחרים של אובדן שיער לטווח ארוך כוללים הצטלקות של הקרקפת עקב מחלה או פציעה ו alopecia אראטה, הפרעת מערכת אוטואימונית הגורמת כתמים קרחת עגולות על הקרקפת. טכניקות לשיקום שיער עשוי להיות מועיל regrowing שיער או להסוות קרחת כתמים אם נשירת שיער בשל אחד התנאים הללו.

תרופות לגברים

Finasteride הוא תרופה אוראלית המשמשת לטיפול בהתקרחות גברית ומומלצת על ידי איגוד איבוד השיער האמריקאי כקו ההתקפה הראשון לגברים המעוניינים לטפל בנשירת שיער. Minoxidil, טיפול מקומי המופעל ישירות על הקרקפת, יכול לעזור לצמח מחדש שיער אצל גברים ונשים. התרופה עלולה גם להאט נשירת שיער. הטיפול במינוקסידיל יעיל יותר אצל נשים מאשר אצל גברים, וייתכן שמומלץ רק לגברים אם הטיפול ב- Finasteride אינו מוצלח.

תרופות לנשים

למרות שהמינוקסידיל הוא התרופה היחידה שאושרה במיוחד לטיפול בנשירת שיער אצל נשים, הרופא שלך עשוי להמליץ ​​על תרופות אחרות שעשויות לעזור אם נשירת השיער נגרמת על ידי התקרחות אנדרוגנטית. אמצעי מניעה אוראליים, finasteride, spironolactone ו- cimetidine מטפלים בשיער על ידי חסימת ייצור של אנדרוגנים, הורמון גברי שגורם להתקרחות אנדרוגנטית.

שיקולים

מאחר ו אנדרוגנים לא לשחק חלק alopecia Areata, חלק מהתרופות המשמשות לטיפול alopecia androgetic אינם יעילים בטיפול alopecia areata, אם כי מינוקסידיל הוא אחד יוצא מן הכלל. הטיפול הנפוץ ביותר לשיקום שיער עבור alopecia isata הוא זריקות קורטיזון, על פי הקרן הלאומית לאופציה. משחה או קרם של אנתרלין, תכשיר המבוסס על זפת המשמש בדרך כלל לטיפול בפסוריאזיס, יכול גם הוא לעזור לדרבן צמיחת שיער חדשה.

החלפת שיער

אם התרופה אינה מוצלחת בשיער מחדש או אם זקיקי השיער ניזוקו עקב הצטלקות, מערכת החלפת שיער עשויה להיות אופציה לשחזר את המראה הטבעי של השיער שלך. פאות, hairpieces ו אריגה יכול לעזור להסוות כתמים קירח או שיער דליל.בעוד hairpieces התקציב זמינים עם שיער סינתטי, American Hair Loss האגודה מדווחת כי hairpieces הטובה ביותר הם בהתאמה אישית ו בנוי שיער מעולה באיכות האדם התואם את המרקם, צבע, צפיפות וגל של השיער שלך.

לפני רכישת מערכת החלפת שיער, לשקול עלויות לטווח ארוך. תוספת שיער עשויה להימשך כ -18 חודשים לפני שהיא מתחילה לאבד את המראה הטבעי שלה ויש להחליפה, על פי האגודה הבינלאומית של כירורגיה לשיקום שיער. שמירה על המראה של השיער שלך דורש ניקוי קבוע של השיער ואת הקרקפת מתחת לשיער.

אַזהָרָה