פעילות גופנית, משקאות קרים והתקפי לב

משטר תרגיל חיוני לשמירה על אורח חיים בריא. עם זאת, הגוף מאבד נוזלים חיוניים במהלך פעילות גופנית מאומצת, וכמה רופאים פיזיולוגים תרגיל ממליצים לשתות נוזלים לפני, במהלך ואחרי האימונים. אמנם השמועה היא כי שילוב של פעילות גופנית ומשקאות קרים יכול לייצר התקפי לב, אין ראיות רפואיות תומכת בתיאוריה זו, ואת הצריכה של משקאות קרים עשויים למעשה לסייע במימוש. כמו כן, המחקר מציע כי מה שאתה שותה בשילוב עם פעילות גופנית עשוי להיות גורם קריטי יותר מאשר הטמפרטורה.

מגניב וקר

לא נראה שיש קשר בין פעילות גופנית, משקאות קרים והתקפי לב, על פי מכון הלב של טקסס. המכון ממליץ לשתות 16 גרם של מים קרים או קרים שעה או שתיים לפני שתתחיל להתאמן. חמש עשרה דקות לפני שאתם מתחילים להתאמן, לצרוך 16 גרם של מים קרים או משקה ספורט. במרווחים של 10 דקות במהלך האימון, לשתות 16 אונקיות של מים קרים. לאחר פעילות גופנית, לשתות 16 גרם של מים קרים או מגניב. המכון מציין כי מים קרים הוא המועדף על מים קרים רק בגלל הגוף סופג מים קרים מהר יותר מאשר מים קרים.

מים קרים

בית הספר למדעי הספורט והתעמלות באוניברסיטת לופבורו שבממלכה המאוחדת ערך מחקר על ההשפעות של משקאות קרים לעומת משקאות חמים במהלך פעילות גופנית. חוקרים גילו כי קצב הלב לפני פעילות גופנית היה נמוך יותר בקרב המשתתפים שצרכו משקאות קרים. בנוסף, צריכת משקה קר לפני, במהלך ואחרי פעילות גופנית גרמה פחות זן פיזיולוגי, אשר אפשר לנבדקים הבדיקה לממש במשך תקופה ארוכה יותר מאשר הקבוצה לצרוך משקאות חמים.

דפיקות לב

דפיקות לב הן דופק מהיר או פועם, ובעוד רובם אינם מזיקים, MayoClinic.com מזהיר כי במקרים מסוימים, הם עשויים להצביע על בעיה רפואית. MayoClinic.com שמות מספר גורמים שעלולים לגרום דפיקות לב, כולל תרגיל מפרך. צריכת משקאות המכילים קפאין או מזון יכול גם לייצר דפיקות לב, ושילוב תרגיל מאומץ וקפאין עלול לגרום לדפיקות חמורות יותר. עם זאת, MayoClinic.com אינו מפרט את הטמפרטורה של משקאות – המכילים קפאין או לא – כתורם דפיקות לב או תנאי לב חמורים יותר.

משקאות אנרגיה ואלכוהול

מחקר שפורסם ב “פיזיולוגיה קלינית ו דימות פונקציונלי” בחן את ההסתברות של צריכת משקאות אנרגיה בשילוב עם אלכוהול למוות פתאומי הלב. החוקרים בחרו 10 נבדקים בריאים ולמדו שינויים בשיעורי האלקטרוקרדיוגרמות ובקצב הלב שלהם כאשר הם מימשו לאחר שתיית משקה אנרגיה שהכיל אלכוהול. התוצאות לא גילו הבדל בין הקבוצה שאכלה את משקה האנרגיה ואת האלכוהול, הקבוצה שאכלה את משקה האנרגיה בלבד, לבין הקבוצה שלא צרכה דבר לפני האימון. המחקר לא הבחין בין הטמפרטורה של המשקאות השונים.

ללא קשר לטמפרטורת הנוזל, מכון הלב של טקסס מייעץ נגד צריכת משקאות מוגזים או מיץ פירות בזמן פעילות גופנית. משקאות אלה מכילים יותר מדי סוכר כדי להיות מועיל כי הם לא נספגים בקלות על ידי הגוף. בנוסף, ג’ואל סטיגר, פיזיולוג ומנהל המעבדה לביצועים אנושיים באוניברסיטת אינדיאנה, ממליץ לשתות כוס חלב קר לאחר אימון. סטייגר ציין כי חלב השוקולד מסייע לחדש את השרירים העייפים ולעזור בתהליך ההתאוששות.

סודה, מיץ וחלב