מלח ים אפור לעומת מלח ורוד Himalayan

כל מלחי לחלוק איפור כימי דומה – הם עשויים בעיקר נתרן כלורי לשמש כמקור מרוכז של נתרן בתזונה. מלחים מיוחדים, כגון ורוד או אפור מלחים לים, מכילים גם כמויות זעירות של מינרלים המשפיעים על המראה והטעם של המלח. בעוד ורוד ואפור מלחי אפור יש הבדלים קלים בתוכן מינרלי, הם שניהם שווה בערך תזונתי למלח שולחן.

פרופילים תזונתיים

צבעי המלחים בצבעי ורוד ואפור מגיעים מתכולתם המינרלית. גוון מלח ורוד הוא תוצאה של תכולת הברזל שלו, על פי אוניברסיטת טקסס בסן אנטוניו. גריי Celtic מלח ים, לעומת זאת, יש כמויות של מגנזיום. בעוד הן ברזל והן מגנזיום מציעים יתרונות בריאותיים – שניהם חשובים לייצור אנרגיה, למשל – כמות המלח בים אינה משמעותית מבחינה תזונתית.

הבדלים במרקם ושימוש

ההבדל העיקרי בין מלח ורוד למלח אפור הוא מרקם שלהם. מלח ורוד הוא שנקטפו מכרות, יש גרגרים יבשים ונמכר בדרך כלל דגנים גדולים עם מרקם דומה מלח ים גס. מלח ורוד עובד היטב מפוזרים על ירקות צלויים או בגריל, עוף או דגים, ואת הדגנים הגדולים לתת פרץ של טעם מלוח ללא צורך להשתמש הרבה מלח. מלח ורוד גם עובד היטב כמו תיבול פריך וטעים עבור פופקורן אוויר.מלח אפור, אשר עשוי מי הים, יש תוכן מים טבעי גבוה יותר מלח ורוד, כך יש מרקם לח יותר, מתפורר כי נמס בקלות לתוך האוכל שלך. היא שומרת על חלק מן הטעם הימי שלה, מה שהופך אותו תיבול טוב עבור מנות נועזות יותר, כמו חתכים רזים של בשר בקר, גבינה כבש.

היתרונות של נתרן

למרות מלח יש מוניטין רע, זה לא כל רע כל עוד אתה נהנה כל מלח אתה משתמש – אפור, ורוד או מלח אחרים – במתינות. נתרן ממלא תפקיד מרכזי בתקשורת העצבים, שהיא חיונית לתפקוד המוח, התכווצות שרירים ועיכול בריא. מלח הוא גם אחראי על השליטה על לחץ הדם, ויש מספיק נתרן יכול להגן עליך מפני לחץ דם נמוך. עם זאת, אלא אם כן אתה עושה תרגילי סיבולת אינטנסיביים – כמו להתחרות ב טריאתלון Ironman – זה לא סביר כי תוכל לפתח מחסור בנתרן כתוצאה של נתרן נמוכה בתזונה.

סיכונים של יותר מדי

זה סביר יותר כי תוכל להגזים על נתרן בלי משמעות. יותר מדי נתרן משבש את האיזון המינרלי בגוף שלך, משאיר אותך קצר של אשלגן לב בריא מול סיכון גבוה יותר של לחץ דם גבוה. נתרן גם מגביר את הפרשת הסידן, ולכן בעקבות דיאטה דלת נתרן עשוי לשמור על רמות הסידן בגוף, קידום בריאות העצם. מכיוון ששניהם גבוהים מאוד בנתרן, מלחי ים ורודים ואפורים יכולים להגביר את צריכת הנתרן שלך לרמות לא בריאות, אם אינכם זהירים.

אתה צריך להתייחס גם מלחי הים אותו היית שולחן מלח – כמקור מרוכז של נתרן כי יש להשתמש במתינות. צריכת הנתרן הכוללת שלך, הכוללת את המלח שאתה מוסיף למזון שלך, כמו גם נתרן שנמצא בלחם ומזון מעובד, לא יעלה על 1.5 גרם מדי יום. זה שווה ערך של קצת פחות מ 4 גרם של מלח, או פחות כפית. להפחית את צריכת הנתרן שלך על ידי התמקדות מזונות שלמים – תוצרת טרייה, קטניות ואגוזים ללא מלח, ובשר רזה – ומתרגלים מתינות כשאתה עונה את האוכל שלך עם מלח.

הגבלת צריכת שלך