כמה זמן נדרש כדי לשקם גיד אכילס?

גיד אכילס או נקרע משפיע על גב הקרסול. זה הנפוץ ביותר מתרחשת כמו פגיעה בספורט. אם אתה סובל נזק גיד אכילס שלך, אתה יכול להרגיש פתאום “פופ” בקרסול שלך. לאחר מכן לא תוכל ללכת כראוי. הקרע יכול להיות מלא או חלקי ובדרך כלל דורש ניתוח. השיקום יכול להימשך בין ארבעה ל -12 חודשים.

Tendons הם רקמות קולגן סיבי שמחברים את השרירים לעצמות. גיד אכילס הוא הגיד הגדול ביותר בגוף האדם. הוא מייחס את שרירי השוקיים לעצם העקב. אתה משתמש גיד אכילס שלך בכל פעם שאתה מפעיל, ללכת ולקפוץ. גיד אכילס הוא גיד חזק יכול לעמוד בלחץ של ריצה וקפיצה, אבל ספורט פעיל עלול לגרום לפציעה. גיד זה נוטה גם להפרעה הידועה בשם דלקת גידים, הגורמת לדלקת כואבת.

הסימפטומים של גיד אכילס נקרע כוללים נפיחות וכאב חמור סביב העקב והקרסול, חוסר היכולת לשים משקל, לכופף או לדחוף את הרגל הפגועה, ואת חוסר היכולת לעמוד על בהונות הרגליים הפגועות. אם הקרע הוא חלקי בלבד, אתה עדיין יכול להיות מסוגל להזיז את הרגל שלך, את הכאב ואת הנפיחות עלול להיות פחות חמור. אם אתה מרגיש “פופ” בקרסול שלך ואתה נתקל בבעיות הנושאות משקל על אותה רגל, אתה צריך לחפש ייעוץ רפואי באופן מיידי.

גיד אכילס שלך חשוב עבור מגוון של תנועות הרגל, כולל הצבעה בהונות, עומד על קצות האצבעות ודוחף את הרגל שלך תוך כדי הליכה, לרוץ או לקפוץ. אתה משתמש גיד אכילס שלך בכל פעם שאתה מזיז את הרגל. לדברי MayoClinic.com, Achilles גידים dissptures מתרחשת לעתים קרובות על מיקום על גיד אשר מקבל פחות זרימת הדם. עלייה פתאומית של הלחץ על העקב שלך יכול לגרום לגיד מקוטעת, למשל, נופל מגובה, פעילות ספורט מוגברת וצעדה לתוך חור.

שיקום עם או בלי ניתוח הוא תהליך ממושך ולא צריך להיות מיהר, אחרת אתה עלול לסכן את הגיד עוד יותר. מיד לאחר הפציעה, להחיל קרח לרגל ולהרים אותו לנוח. אם אתה זקוק לניתוח, יצביע הגבס במשך שמונה השבועות הראשונים. במהלך הזמן הזה, אתה צריך לנוח לגמרי את הרגל. במהלך השבועות הבאים, אתה יכול ללבוש העקב מעלה לקחת חלק הלחץ את הגיד. ספק שירותי הבריאות שלך עשוי להמליץ ​​על עיסוי אולטראסאונד כדי לעזור למתוח וליישר מחדש את הסיבים החדשים בגיד. למתוח את הגיד על ידי משיכת בהונות עד התקרה. המשך את זה כל עוד זה גורם אי נוחות. כאשר טווח מלא של תנועה חזר, אתה יכול להתחיל איזון תרגילים לבנות בהדרגה. זה יכול לקחת בין ארבעה לשישה חודשים עבור רוב האנשים לשקם, מציין MayoClinic.com. אם אתה ספורטאי, עם זאת, זה עלול לקחת בין שישה עד 12 חודשים עד שתוכל להיות פעיל באופן מלא בספורט שלך.

עקב אכילס

תסמינים

גורם ל

שיקום