כמה זמן לוקח ארוחה שומנית לעכל?

לאחר אכילת צ ‘יזבורגר שמנוני עם צ’ יפס, אתה עלול למצוא את עצמך מרגיש איטי ומוכן תנומה. הגוף שלך צריך לעבוד קשה כדי לעכל שומן, אשר תופס הרבה אנרגיה. למעשה, שומן הוא מאכל מעוכל לאט ביותר, ואחריו חלבון ולאחר מכן פחמימות. כמה זמן הגוף שלך לוקח לעכל ארוחה שומן תלוי במספר גורמים, כולל גודל הארוחה ואת האיפור macronutrient המדויק.

הבנת העיכול

העיכול הוא תהליך של שבירת מקרונוטרינטים – פחמימות, שומנים וחלבונים – למרכיבים קטנים יותר שיכולים להיספג לזרם הדם ולשלוח את גופכם למקום שבו הם זקוקים לתמיכה בתפקוד הפיזיולוגי. תהליך העיכול שונה עבור פחמימות, שומנים וחלבונים, כמו גם את כמות הזמן שנדרש עבור כל macronutrient לעכל. בעוד עיכול פחמימות מתחיל בפה כאשר אתה לוקח ביס, עיכול שומן אינו מתחיל עד שהוא מגיע המעי הדק. כמו כן, בהשוואה לחלבון ופחמימות, מולקולות השומן מורכבות יותר, מה שאומר שהן קשות יותר לגוף להתפרק, מה שמוסיף לזמן העיכול.

גורמים המשפיעים על עיכול

אכילת ארוחה גדולה עשירה בשומן תאט העיכול יותר מאשר לאכול ארוחה קטנה עשירה בשומן, כי יש יותר עבור הגוף שלך לעכל. תערובת מקרונוטריאנט מדויק גם משחק תפקיד. רוטב אלפרדו שמנת על בסיס צלחת של פטוצ’יני או קערה של גבינת מק מקושקשת יתעכל מהר יותר ממבורגר שמן ועבה. הסיבה לכך היא כי יש יותר carbs של ארוחות פסטה ועוד חלבון המבורגר. אתר האינטרנט של אוניברסיטת קולורדו מדווח ששיעורי העיכול משתנים במידה ניכרת בקרב אנשים ויכולים להיות מושפעים ממתח פסיכולוגי, ממין ומצב פוריות.

זמן מעבר ממוצע

עם כל הגורמים המעורבים עיכול, זה בלתי אפשרי לדעת כמה זמן ארוחה שומנית מסוימת ייקח לעכל. לדברי מחברי הספר “תזונתיים מדעי: מ יסודות למזון,” זה לוקח 24 עד 72 שעות לעיכול מלא של מזון – מהרגע שאתה לוקח את הנגיסה הראשונה שלך עד פסולת מזון מופרש מהגוף שלך. מאז שומן לוקח הארוך ביותר לעכל, אתה יכול לצפות כי ארוחה שומנית יהיה מעוכל לחלוטין קרוב ל 72 שעות מ 24 שעות. אתה יכול להעריך עוד כי ארוחה שומן גבוה יותר carbs מאשר חלבון יהיה לעכל מהר יותר מאשר ארוחה שומן גבוה יותר מאשר חלבון carbs.

שומן ובריאות שלך

אתה צריך קצת שומן בתזונה כדי לסייע בקליטה של ​​ויטמינים מסיסים בשומן, E, D ו K לבנות את כל התאים של הגוף. על פי הנחיות התזונה עבור האמריקנים 2010, מבוגרים צריכים לקבל 20 עד 35 אחוזים של הקלוריות שלהם שומן. עם זאת, סוג השומן שאתם אוכלים ואת כמות שאתם אוכלים בבת אחת יש השלכות על הבריאות שלך ואת רמות האנרגיה שלך. שומנים רוויים הנמצאים במזונות מן החי ושומני טרנס הנמצאים במאפים מסחריים הם שומנים לא בריאים שיכולים להגביר את הסיכון למחלות לב ושבץ. קבל את רוב השומנים שלך ממקורות בלתי רוויים כגון דגים שומניים, אגוזים וזרעים ושמנים צמחיים. לאכול ארוחות קטנות יותר עם מאזן של macronutrients כדי למנוע עומס יתר מערכת העיכול שלך, אשר יכול zap האנרגיה שלך.