הסיכונים הבריאותיים של BMI נמוך

כי יותר משליש מהאמריקנים מסווגים כבעלי עודף משקל או שמנים, הרבה מוקדי מיקוד ציבוריים על ההשלכות הבריאותיות של נשיאת משקל עודף. מה שנדון בתדירות נמוכה יותר הוא הסיכונים הבריאותיים הקשורים למדד מסת גוף נמוך, או BMI. כאשר יש לך BMI נמוך, אתה לפחות קצת underweight, למרות מגבלות חלות על המדידה.

על הערך BMI

BMI, או אינדקס מסת הגוף, הוא מספר בשימוש על ידי אנשי מקצוע בתחום הבריאות כדי לקבוע אם אתה במשקל המתאים לגובה שלך. זה גם נותן מושג כללי על רמת השומן בגוף. BMI מחושב מתוך נוסחה שלוקחת את המשקל והגובה בחשבון: למבוגרים מעל גיל 20 המשוואה היא: BMI = משקל בקילו / (גובה באינץ ‘x גובה אינץ’) x 703. טווחי BMI הם : תת משקל, משקל תקין / בריא, עודף משקל ושמנת יתר. BMI מתחת 18.5 נחשב נמוך ומכניס אותך בקטגוריה underweight. BMI בטווח של 18.5 עד 24.9 נחשב בריא, בעוד ערך של 25 ומעלה אומר שאתה כנראה נושאת משקל עודף.

סיכוני בריאות הקשורים למחלה של BMI נמוך

להיות תת משקל קשורה לליקויים תזונתיים אפשריים בשתי דרכים. ראשית, סביר להניח כי אלה underweight הם לא לוקחים מספיק חומרי הזנה באמצעות דיאטות שלהם. שנית, להיות underweight יכול להפחית את היכולת של הגוף לספוג חומרים מזינים חיוניים, כגון חומצות אמינו, ויטמינים ומינרלים. קליטה לא נכונה של ויטמין D וסידן יכולה להגדיל את הסיכון לפתח אוסטאופורוזיס, בעוד ספיגת ברזל חריגה יכולה להוביל לאנמיה מחוסר ברזל. לא ניתן לקבל מספיק חומרים מזינים יכול גם להוביל נשירת שיער ובזבוז שריר. אנשים הסובלים מתת-משקל נוטים יותר לחלות ולפתח זיהומים מאשר אנשים בעלי משקל בריא, על פי הדיאטנית הרשומה אלנה בלנקו-שומאכר במאמר ב דיאטנית של היום הסיבה לכך היא היותו של תת-תזונה קשורה לעיתים קרובות למערכת החיסונית הנגועה, ולפי מחקר שפורסם ב- New England Journal of Medicine, BMI נמוך יותר עשוי גם להגביר את הסיכון לפתח בעיות נשימה, כמו מחלת ריאות. המחקר בדק את ה- BMI בקרב גברים ונשים קוריאנים ומצא כי הסיכון למוות ממחלות בדרכי הנשימה גבוה יותר בקרב אלו עם BMI נמוך.

סיכון מוגבר של הפלה עם BMI נמוך

נשים עם אינדקס מסת גוף נמוך לפני שהן נכנסות להריון הן בעלות סיכוי גבוה ב -72% לחוות הפלה בשלושת חודשי ההיריון הראשונים שלהן, כך עולה ממחקר שפורסם ב- BJOG: International Journal of Obestetrics and Gynecology. המחקר המשיך ואמר כי סיכון מוגבר זה נובע כנראה מתת תזונה שעלולה להתרחש כתוצאה מתת-תזונה. נשים שנטלו תוספי תזונה – במיוחד חומצה פולית, ברזל ומולטי ויטמינים – הפחיתו את הסיכון להפלה בכ -50%.

מגבלות של BMI

BMI הוא רק מבחן אחד המשמש להערכת שומן הגוף. אמנם היא מקובלת כמדידה מדויקת על ידי אנשי מקצוע רפואיים רבים, אבל היא לא תמיד מספרת את כל הסיפור. שני אנשים עם BMI זהה יכול להיות רמות שונות של שומן הגוף, ואנשים מאוד שרירי יכול להיות גבוה יותר מאשר BMI הממוצע. אם ה- BMI שלך נמוך מספיק כדי להגביר את הסיכון שלך לתוצאות בריאותיות חמורות, דבר עם הרופא או עם מומחה תזונתי מוסמך לגבי דרכים בריאות לעלות במשקל.