האף יבש מאוד

אף יבש מאוד יכול להיות מאוד לא נוח, אפילו כואב ומביך. כאשר האף יבש, יש חוסר כללי של לחות בתוך מעברי האף שלך. זה יכול להיגרם על ידי תנאים סביבתיים, תרופות מסוימות או מצב רפואי. אתה יכול להקל על האף היבש שלך עם תרופות הביתה, אבל כדי להיות בטוח להתייעץ עם הרופא שלך אם היובש נמשך או הופך להיות כואב.

תסמינים

ישנם מספר תסמינים שיכולים ללוות אף יבש מאוד. תפקודי האף, כגון ריח וטיהור האוויר לפני כניסתו לגוף, עלולים להיפגע. העור בתוך המעבר האף יכול להיות סדוק עם סדקים כואבים מדממים. קרום העור והריר מבחוץ ובפנים האף יכול להתרחש גם כן. זה קרום הוא נוטה זיהומים חיידקיים שיכולים להפוך את הסימפטומים שלך אפילו יותר גרוע.

סיבות אפשריות

הספר “סימפטומים, הגורמים שלהם & מרפא” מסביר כי האף מאוד יבש לפעמים תופעת לוואי של תרופה כגון antihistamine. למרות יעיל עבור נזלת, תרסיסים antihistamamine וסמים לעתים קרובות מכילים אטרופין, אשר יכול לייבש את המעבר האף. גורמים סביבתיים, כגון חום וחוסר לחות, יכולים גם הם לתרום ליובש באף. זה יכול להיות גם סימפטום של שתי הפרעות נדירות, תסמונת Sjögren ו keratoconjunctivitis sicca.

טיפולים

כדי לטפל במעברים האף יבש מאוד, אתה צריך לשתות נוזלים יותר מהרגיל. “הידרציה טובה חשובה”, מסביר ד”ר אליוט מידלטון בספר “תסמינים, הגורמים והתרופות שלהם”. הוא אומר כי עדיף לחדש את רקמות האף על ידי בליעת נוזלים יותר במקום להחיל משהו על האף topically. Over-the-counter מלוחים תרסיסים האף והפעלת מכשיר אדים או אידוי קיטור יכול גם לעזור לחות מעברים האף. אם אתה לוקח באופן קבוע antihistamine, לדבר עם הרופא שלך אם להפסיק את זה.

טיפים

על פי האקדמיה האמריקאית לאתר אוטולרינגולוגיה, תרופות נגד חרדה ודיכאון יכולות לעיתים לתרום ליובש באף ובגרון. שוחח עם הרופא שלך על החלפת תרופות אם היובש הופך להיות מטריד. בגלל האף יבש הוא רגיש במיוחד חיידקים, הסובל צריך להיזהר בעת נסיעה. גרמים ו recirculated חלקיקים יכולים לנסוע בקלות במהלך טיסות ו הפלגות. כדי למזער את הסיכוי לתפוס וירוס, להשתמש תרסיס האף לעתים קרובות להישאר hydrated היטב.

אזהרות

אין להחיל נפט או כל סוג של קרם לחות בתוך הנחיריים כדי להרגיע את האף היבש שלך. Mayo Clinic מזהיר כי כמויות קטנות של חומרים אלה יכולים להיות בשאיפה לתוך הריאות ואת קנה הנשימה. עם הזמן, הצטברות כזו יכולה להוביל למצב מסוכן שנקרא דלקת ריאות lipoid. אם אתה רוצה לשמן את החלק הפנימי של האף שלך, להשתמש רק סוג מסיס במים, ולהחיל אותו במשורה. בנוסף, לחכות כמה שעות לפני שכיבה.