האם שוקולד מעלה את רמת הסוכר בדם?

כל עוד אתה בוחר שוקולד כהה עשיר פלבונואידים, טיפול מתוק יכול להיות מספר השפעות מועילות על הבריאות, כולל הורדת לחץ הדם שלך ואת הסיכון למחלות לב. התרכובות המועילות בשוקולד כהה עשויות לסייע גם למזער את הסיכון לסוכרת, כך עולה ממחקר שפורסם ב “The Journal of Nutrition” בפברואר 2014. עם זאת, אין זה אומר שאכילת שוקולד רב לא תשפיע על סוכר בדם. הרכב של מזון, גודל מנה אתה אוכל וכאשר אתה אוכל את זה יכול לעשות את כל ההבדל בין ההשפעה של מזון על רמות הסוכר בדם.

בגלל הרכב שונים שלהם, סוגים מסוימים של שוקולד יש השפעה גדולה יותר על רמת הסוכר בדם יותר מאחרים. מתוך שלושת המאקרונוטרינטים, לפחמימות יש את ההשפעה הגדולה ביותר על רמת הסוכר בדם, אולם אם מזון מכיל כמות משמעותית של שומן או חלבון, חומרים מזינים אלה מאטים את ספיגת הסוכרים מהמזון ומפחיתים את השפעת המזון על הסוכר בדם. שוקולד מריר יש 12.9 גרם של פחמימות לאונקיה, אשר מעט פחות מ 15 גרם טיפוסי נחשב מנה של פחמימות לחולי סוכרת. שוקולד חלב ושוקולד לבן גבוה יותר בפחמימות, עם כ 16.8 גרם לאונקיה, כך שהם יהיו יותר השפעה על רמת הסוכר בדם אם אתם אוכלים יותר מדי מהם.

אינדקס גליקמי הוא כלי המשמש כדי לעזור להעריך את ההשפעה הפוטנציאלית של מזון על רמות הסוכר בדם. סוכר טהור יש אינדקס גליקמי של 100. מזונות כי הם גבוהים על האינדקס הגליקמי נוטים יותר לגרום קוצים ברמות הסוכר בדם מאשר אלה על המדד הגליקמי. שוקולד מריר יש אינדקס גליקמי של 23, שוקולד חלב יש אינדקס גליקמי של 42. אלה הן בטווח הנמוך כי הם מתחת ל 55. כאשר המשרתים גודל נלקח בחשבון כדי לקבוע את העומס הגליקמי הכולל, עם זאת, שוקולד מריר יש יתרון ברור. שוקולד מריר בעל עומס גליקמי נמוך, עם ניקוד של 6, אבל שוקולד חלב יש GL מתון, עם ציון של 13, כלומר, סביר יותר לגרום לעלייה ברמות הסוכר בדם.

המחקר של “Journal of Nutrition” מצא כי אכילת מזונות המכילים פלבונואידים מסוימים, כולל אלו הנמצאים בשוקולד כהה, עשויה לסייע בהפחתת עמידות לאינסולין, אחד הסימנים הראשונים לסוכרת מסוג 2. זה לא אומר שאכילת הרבה שוקולד תמנע סוכרת, אבל ייתכן שלא תצטרך לדאוג שאכילת כמות קטנה של שוקולד כהה מעת לעת תגדיל את הסיכון לסוכרת.

בחר שוקולד כהה במקום חלב או לבן, כמו שוקולד כהה הוא הגבוה ביותר פלבנואידים מועיל. הגבל את גודל המנות שלך – אתה רק צריך לאכול על אונקיה של שוקולד מריר פעם או פעמיים בשבוע כדי לקבל את היתרונות הבריאותיים הפוטנציאליים, על פי מאמר באתר AARP. אכילת שוקולד מדי עלולה להגביר את הסיכון לעלייה במשקל משום שהוא גבוה יחסית בקלוריות. אונקיה של שוקולד מריר יש כ 167 קלוריות.

פחמימות תוכן

אינדקס גליקמי ועומס גליקמי

פוטנציאל הסוכרת הטבות

כחלק דיאטה בריאה