האם מטבוליזם שלך להאט בלילה?

כל התהליכים הביוכימיים שהגוף עושה מדי יום ממציאים את חילוף החומרים שלכם. תהליכים אלה כוללים תפקודי גוף בסיסיים – כגון שאיבת דם – פעילות גופנית ועיכול. האנרגיה המשמשת לתדלק תהליכים אלה נמדדת כמו קלוריות, אשר אתה מקבל מן המזון. המטבוליזם שלך מאט באופן טבעי במהלך הלילה, במיוחד בגלל שאתה כנראה לישון ולא פעיל פעילות גופנית, עושה מטלות או לאכול מזון. לילה הוא הזמן כי הגוף שלך מוטלת כך יש סיכוי לתקן רקמות, לשפר את התפקוד הקוגניטיבי ולשחזר את רמות האנרגיה.

מרכיבי חילוף החומרים

המספר הכולל של הקלוריות שהמטבוליזם שלך נשרף מדי יום ידוע כהוצאה הכוללת של אנרגיה יומיומית, או TDEE, והוא מורכב משלושה חלקים עיקריים: קצב חילוף החומרים הבסיסי, הפעילות הגופנית והעיכול. קצב חילוף החומרים הבסיסי שלך, או BMR, הוא האנרגיה, או סכום הקלוריות, אתה משתמש פשוט להתקיים. אם היית שוכב במיטה כל היום, היית עדיין שורף את הקלוריות האלה כדי לנשום, כדי לאפשר לאיברים שלך לתפקד ולבנות או לתקן רקמות. למרות BMR מתואר לעתים קרובות כמה קלוריות אתה לשרוף ביום, שיעור יכול להשתנות דקה אחר דקה לאורך כל היום. BMR מהווה כ -60% מהמטבוליזם שלך. BMR שלך נקבע באופן חלקי על ידי גנטיקה והגודל שלך, אך מושפע גם מהרכב הגוף. ככל שיש לך יותר שרירים, כך שיעור המטבוליזם שלך גבוה יותר, כי השריר לוקח יותר קלוריות כדי לשמור על שומן. זה מסביר מדוע גברים נוטים לקבל שיעור מטבולי גבוה יותר מאשר נשים. ככל שאתה גיל באופן טבעי לאבד שרירים, מטבוליזם שלך מאט מעט. הגבלת חדירה משמעותית של הקלוריות משפיעה גם על קצב שבו BMR שלך נשרף, כי הגוף שלך מאט כדי לחסוך באנרגיה. בנוסף BMR, TDEE שלך כולל פעילות, בין אם פעילות גופנית או אי פעילות גופנית – מ ריצה לשטיפת הכלים או להתקלח. כ -30% מהמטבוליזם שלכם מגיעים מפעילות זו: העיכול מהווה את 10 האחוזים האחרונים של חילוף החומרים שלכם. זוהי האנרגיה שאתה משתמש כדי לעכל מזון ולעבד את החומרים המזינים.

שינה ומטבוליזם

לילה יכול להשפיע על כל ההיבטים של המטבוליזם שלך. כאשר אתה ישן, BMR שלך מאט. במהלך שינה עמוקה, המכונה גם שינה גלים איטיים, קצב חילוף החומרים שלך הוא הנמוך ביותר שלה. במחקר שפורסם ב “מטבוליזם” בשנת 2009, החוקרים מדדו ירידה עקבית בחילוף החומרים במהלך המחצית הראשונה של השינה של המשתתפים – עד כדי ירידה של 35%; שינה בתנועת עיניים מהירה, או שנת REM, המאופיינת על ידי חלומות חיים, בדרך כלל מתרחשת במהלך החלק מאוחר יותר של מחזור השינה שלך. Electroencephalograms, או קריאות גל המוח, נלקח במהלך שנת REM להראות כי המוח שלך עובד בקצב כמעט גבוה כמו כאשר אתה ער. המחקר ב”מטבוליזם “מצא כי פעילות מוחית זו מובילה לתנודות מתונות בחילוף חומרים מדוכא. אפילו עם עליה קלה זו במהלך השינה ב- REM, ה- BMR שלך עדיין – בממוצע – כ -10 עד 15% מופחת בן לילה; היבטים אחרים של חילוף החומרים שלכם מאטים במידה ניכרת גם בלילה. אלא אם כן יש לך עבודה בלילה, אתה לא מגביר את חילוף החומרים שלך עם פעילות גופנית או עיכול.

למה שינה מאט מטבוליזם

מדענים אינם בטוחים מדוע חילוף החומרים שלכם חווה האטה בן לילה. שינויים בטמפרטורת הגוף, הפחתת הפעילות השרירית ומקצבי היממה הבסיסיים – על בסיס מחזור שמש של 24 שעות – הם גורמים אפשריים. השינה וההאטה המטבולית הנובעת מכך יכולה להיות דרך טבעית לגוף החוסך אנרגיה – מחסום מרגע שבו בני האדם נאלצו לחפש מזון ולעיתים קרובות נתקלו במחסור.השינה היא גם תקופה רצינית של שיקום, כאשר הגוף בונה שרירים, תיקונים רקמות , ו recharges ומשפר את תפקוד המוח. חילוף החומרים שלך עלול להאט את הגוף שלך כך יכול להתמקד בפעולות אלה.

השלכות של מטבוליזם לילה לאט יותר

אתה עלול להיות מודאג כי קלוריות אכלו בלילה יגרום לך לשים על שומן, כאשר קלוריות אכלו במהלך היום. תוכניות דיאטה רבות ממליצים לא לאכול אחרי השעה 07:00. כי זה יכול להוביל לעלייה במשקל. זה לא בגלל המטבוליזם שלך יש באופן טבעי הואט, אבל בגלל המאכלים שאכלו מאוחר בלילה הם בדרך כלל לא את האפשרויות הבריא ביותר. סביר להניח שאתם אוכלים ארוחת ערב ומחפשים חטיפים כדי ללעוס בחוסר מנוחה מול הטלוויזיה או המחשב.קלוריות אתה לצרוך בערב אין השפעה יותר ממה שהם עושים במהלך היום. צריכת הקלוריות הכוללת שלך כל היום ספירת ירידה במשקל או עלייה במשקל. אם אתם צורכים יותר קלוריות ממה שאתם שורפים על פי ה TDEE שלכם במהלך היום, זה מוביל לעלייה במשקל – ללא תלות באיזו שעה אתם צורכים את הקלוריות האלה: זה נכון גם לגבי מטלות או פעילות גופנית שנעשית בלילה. אדם שורף את אותו מספר קלוריות לפעילות של אותה עוצמה ומשך, ללא תלות באיזו שעה הוא מתרחש. אם אדם במשקל 180 קילו פועל 30 דקות בקצב של 10 דקות לקילומטר לפני ארוחת הבוקר או אחרי הארוחה, הוא שורף 444 קלוריות. התרגיל משפיע על חילוף החומרים באותו אופן, ללא תלות בזמן התרחשותו.