גלוקוזאמין hcl לעומת גלוקוזאמין סולפט למפרקים

דלקת פרקים היא בעיה בריאותית הולכת וגוברת וגורם נפוץ של מוגבלות במדינות מתועשות רבות, כולל ארצות הברית. ההערכה היא כי כמעט 80 אחוזים מהאמריקאים 50 שנים ומעלה להראות כמה סימנים של הרס משותף על צילומי רנטגן, כולל סחף סחוס ועצמות העצם. גורם אחד מוגזם “בלאי” של המפרקים נחשבת ירידה גיל הקשורים סינתזה טבעית של גלוקוזאמין, אשר תורמת שימון משותף היווצרות סחוס. צורות שונות של גלוקוזאמין משווקות כתוספות, כאשר כל אחת מהן מציגה מאפיינים שונים.

Glucosamine הוא חומר שנוצר באופן טבעי בתוך כמוסות משותפות כמעט כל בעלי החיים. באופן ספציפי, תאים chondrocyte לסנתז glucosamine בכל מקום שיש סחוס, כי תוצרי לוואי של גלוקוזאמין משולבים עם קולגן לייצר ולתקן סחוס. סחוס בריא הוא גמיש יחסית ספוגי בהרכב, אשר חיוני לקליטת הכוחות בתוך המפרקים נושאת משקל. Glucosamine גם תורם עקביות חלקלק של הנוזל בתוך המפרקים ביותר, שנקרא נוזל סינוביאלי, אשר משמש סיכה. לפיכך, ייצור מופחת של גלוקוזאמין, אשר הופך משמעותי ליד גיל 50, מוביל סחוס קשה, מרוכז וצמיגות מופחתת הנוזל הסינוביאלי.

גלוקוזאמין גופרתי מיוצב עם נתרן כלוריד הוא הצורה השכיחה ביותר של גלוקוזאמין בשוק וזה למד ביותר בניסויים בבני אדם ובעלי חיים. מחקרים רבים מצאו כי מגוון זה של גלוקוזאמין יעיל בהפחתת כאב ודלקת, תוך הגברת הניידות במקרים מתונים עד בינוניים של אוסטיאוארתריטיס, במיוחד של מפרקים בעלי משקל רב כגון הברך והמפרק הגלנופמוראלי של הירך, על פי MedlinePlus . השפעתה על צורות אחרות של דלקת פרקים, כגון דלקת מפרקים שגרונית, פחות בולטת. גלוקוזאמין גופרתי הוא גם התייצב עם אשלגן כלורי, למרות שזה לא נחקר בניסויים קליניים ולא נמכר בדרך כלל כתוספת. שתי צורות גופרתי גזוזות של גופרית נוזלים נגזרות לעתים קרובות מ רכיכה, כגון שרימפס וסרטן, לכן היזהר אם יש לך אלרגיות.

Glucosamine משולב גם עם מימן כלורי, HCl, והופך לתוסף. Glucosamine HCl כביכול מכיל מעט יותר גלוקוזאמין אורגני בתוך המבנה שלו יציב יותר בתוך הגוף, אבל זה לא ביצע כמו גם גלוקוזאמין גופרתי במחקרים מדעיים כפי שצוין ב “מדעי התזונה.” כמה חוקרים טוענים כי איכות או מינון של Glucosamine HCl השפיעו על תוצאות המחקרים, בעוד אחרים מצביעים על הצורך בנוכחות של גופרית לייצור ותחזוקת הסחוס להתרחש ביעילות. עם זאת, כמה יצרנים לנצל את מקורות הירקות כדי להשיג גלוקוזאמין HCl במקום שחיקה את שלדים של רכיכות, אשר מקטין באופן משמעותי את החששות של זיהום תגובות אלרגיות. ככזה, גלוקוזאמין HCl הוא תוספת בטוחה יותר עם תופעות לוואי הרבה פחות, אבל לא ביצועים בביצועיו זנים גופרתי בניסויים. מחקר עתידי עשוי להוכיח אחרת.

המינונים הנחשבים יעילים בהפחתת הסימפטומים של אוסטאוארתריטיס זהים גם לגבי גלוקוזאמין גופרתי וגם הידרוכלוריד, שהם 1,500 מיליגרם ביום, מחולקים לשלושה מינונים שווים, על פי “האנציקלופדיה החדשה של ויטמינים, מינרלים, תוספי תזונה ועשבי תיבול”. , טבליות גלוקוזאמין רבות מוצעות בנוחות במינונים של 500 מיליגרם. שני סוגי glucosamine גם לבוא בצורה נוזלית ומשולבים לפעמים עם תרופות טבעיות אחרות כאב דלקת, כגון chondroitin, MSM, טופר השטן וחומצה היאלורונית. שתי הצורות יכולות גם לגרום לקיבה מוטרדת, צרבת ושלשולים אצל חלק מהמשתמשים.

גלוקוזאמין אורגני

גלוקוזאמין סולפט נוסף

גלוקוזמין הידרוכלוריד משלים

מינון והמלצות