איך לתקשר עם תינוק שטרם נולד

לפני שנולדים תינוקות, הם ישנים, מתרגלים נשימה, בולעים ואפילו מוצצים את האגודלים שלהם – כלומר, מתנהגים כמו תינוקות. במהלך הזמן שלהם ברחם, תינוקות מקבלים סוגים רבים של גירויים מן העולם החיצון, כולל הטעמים, הצלילים והם יכולים אפילו לתפוס אור. כל אלה הם אמצעי תקשורת, בין אם מכוונים ובין אם לא, הניתנים על ידי ההורים. תקשורת מודעת עם התינוק שטרם נולדו יכולה לעזור לך להתחבר לפני חווית הלידה.

לתקשר מילולית עם התינוק שטרם נולד על ידי קריאת ספרים בקול רם או לדבר איתו. על פי מגזין הריון, אם השמיעה של תינוקך מתפתחת בדרך כלל, הוא יכול לשמוע קולות מחוץ לרחם כבר 18 שבועות. התינוק שלך יהיה כנראה מסוגל לזהות את הקול שלך אחרי הלידה כי הוא שמע את זה במשך כמה חודשים.

שחק משחקים לחיקוי עם התינוק שטרם נולדת כמצב מהנה וחסר דאגות של תקשורת. הקש על הבטן וחכה לראות אם התינוק שלך בועט בחזרה. ד”ר פ ‘רנה ואן דה קאר, רופאה בדימוס שבסיסה בקליפורניה, מסבירה כי תינוקות שטרם נולדו יכולים ללמוד להגיב לגירויים מסוגים שונים, כולל מגע.

שחק מוסיקה רכה, איטית, מרגיעה בסוף היום כדי לתקשר שאתה מוכן להירגע. האתר של “ד ר סירס” מסביר כי תינוקות מגיבים לעיתים קרובות למוסיקה רכה קלאסית ומוסיקה רכה על ידי האטת תנועותיהם: בצד השני של המטבע, תינוקות שנחשפים למוסיקה כבדה או למוזיקה רועשת עלולים לבעוט ביתר תוקף או בתדירות גבוהה.

להירגע הגוף שלך ולהרגיש תחושה של שלווה ללא קיום מתח. הורמוני לחץ עולים כאשר אתם מתוחים ויכולים להשפיע על התינוק שלכם, על פי שאל ד”ר סירס. להסתבך תחביב אתה נהנה או פעילויות אחרות יכול לעזור לך לתקשר רגשות חיוביים לתינוק שלך.