איך לנקז בלוטות הרוק עם סוכריות חמוצות

להיות הורה לאכול ממתקים כדי לרפא מצב רפואי אולי נשמע טוב מכדי להיות אמיתי. אבל אם יש לך בעיות עם בלוטות הרוק שלך, סוכריות חמוץ עשוי להיות בדיוק מה שהרופא הורה. זיהום, ירידה בייצור רוק או אבנים בצינורות הרוק יכול לגרום לכאב ונפיחות בבלוטת הרוק. ממתקים חמוצים יכולים להגדיל את ייצור הרוק ולעזור להקל על הכאב, במקרים מסוימים. שאל את הרופא אם מציצה סוכריות חמוץ יעזור במקרה שלך.

הַגדָרָה

שש בלוטות הרוק – אחת בכל לחי, נקראת בלוטות הפרוטיד: שתיים מתחת לגג הפה, הנקראות בלוטות תת-חלביות, ושתיים בחלק האחורי של הפה, הנקראות בלוטות התת-סנדבולר – כולן מייצרות רוק. בלוטות התת-בלוטות מייצרות את הרוק הגדול ביותר, כ -70% מהסה”כ, על פי הסינים. בלוטות הפרוטיד מייצרות כ -25%, והבלוטות התת-מיניות רק 5%. רוק בייצור עזרי התמוטטות העיכול של מזון. הרוק גם שומר על הפה נקי ולחות, אשר מסייע במניעת חללים בשיניים. רוק רוקן מן הבלוטות דרך תעלות.

בעיות

חסימות בתוך תעלות הרוק, עבות יותר מהרוק הרגיל, זיהום, מצבים רפואיים שמפחיתים את ייצור הרוק, כגון מחלת הסוגרן ותרופות מסוימות, יכולים לגרום לבעיות בבלוטת הרוק. כאשר הרוק לא זורם היטב, אתה עלול לפתח כאב ונפיחות באזור צינור הרוק. גירוי בלוטות הרוק עם סוכריות חמוץ או על ידי שיטות אחרות כגון דחיסות חמה או עיסוי עדין מסייע צינורות ניקוז ביעילות רבה יותר משחרר את הכאב מגב של רוק.

ההשפעות של סוכריות חמוצות

הגדלת ייצור הרוק “משאבות” הצינורות, אשר עשוי להניע אבנים קטנות מתוך הצינורות הגדלת ייצור הרוק עוזר אם אתה לוקח תרופות הגורמות יובש בפה. סוכריות חמוצות מגדילות את זרימת הרוק יותר מאשר לעיסת מסטיק, על פי הרפואה Online. (Ref 2) בעוד מסטיק מגדיל את ייצור הרוק על כ 1 כפית לדקה כאשר אתה הראשון להתחיל ללעוס, הפקות רוק יורד 80 אחוז ב 20 דקות. חמוץ חמוץ, לעומת זאת, שומר על ייצור רוק ב 1 כפית במשך כל הזמן שאתה מוצץ אותו.

שיקולים

סוכר ללא סוכריות חמוץ יהיה להשיג את אותו שחרור רוק כמו סוכריות רגיל ומוריד את צריכת הקלוריות שלך, כמו גם הפחתת הסיכונים חלל שלך. עם זאת, כמה צורות של אלכוהול סוכר מלאכותי יכול לגרום גז, כאבי בטן ושלשולים כאשר אכלו בכמויות גדולות. רוב המבוגרים יכולים לסבול סביב 40 ​​גרם של אלכוהול סוכר ליום, דיאטנית רשומים דונה פלדמן מדווח על ערוץ דיאט. לימונים פשוטים או ליים יכולים לקבל את אותו אפקט כמו סוכריות חמוצות אבל הם פחות טעים. שוחח עם הרופא שלך על היתרונות והחסרונות של ממתק קשה אם יש לך הפרעה בלוטת הרוק.