איך לנקות נזלת & לטפטף האף

נזלת היא בדרך כלל רק סימפטום אחד של בעיה כללית, כגון הצטננות, אלרגיות או חשיפה למספר כלשהו של irritants. כלי הדם ורקמות האף באף מייצרים ריר עודף, אשר יכול לנוע דרך הנחיריים שלך החוצה את האף או את החלק האחורי של הגרון שלך כמו לטפטף לאחר האף. למרבה המזל, יש כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי להילחם במצב זה ולחזור להרגיש הכי טוב שלך.

קח אנטי-היסטמין ללא מרשם. זה יעזור להפחית את כמות ריר הגוף שלך מייצרת. הימנע לוקח את זה יותר משלושה ימים ברציפות, על פי MayoClinic.com. היזהר בעת הפעלת מכונית או מכונות כבדות אחרות, כמו antihistamamines עלול לגרום נמנום.

השתמש תרסיס האף. זה יהיה דליל את ריר במעברים האף שלך לעשות את זה קל יותר לפוצץ את האף שלך לגרש את רוב ריר עודף מהאף שלך ואת הגרון.

לשתות נוזלים. נוזלים כגון מים ומיצי פירות יעזור רזה את ריר במערכת שלך, מה שהופך אותו קל יותר לגרש. אתה יכול גם לנסות להשתמש אדים או מאדה בחדר סגור.

התקשר לרופא שלך. אם אתה מרגיש פריקה דרך האף או הגרון כי הוא ריח רע, חד צדדית, או צבע לא נורמלי כגון ירוק או אדום, לראות את הרופא המטפל הראשוני שלך. גם להתקשר לרופא אם אתה נתקל תסמינים במשך יותר משלושה שבועות למבוגרים או 10 ימים עבור ילדים. ייתכן שיהיה מצב חמור יותר הדורש מרשם או אפילו ניתוח.